• CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img

FAQs - NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

NA ZAČIATOK

TERAZ! Prihlásiť sa môžeš odteraz do 1. marca, plus môžeš získať skvelú zľavu, ak sa prihlásiš do 15. decembra. Miesta v tábore sa rýchlo míňajú a čím skôr sa prihlásiš, tým zvyšuješ svoju šancu a možnosť výberu.

10 týždnov Studentguard cestovného poistenia je v cene programu a poistenie pokrýva výdavky počas doby, na ktorú máš pracovnú zmluvu s táborom. Toto poistenie si môžeš predĺžiť na základe tvojich ďalších pracovných/cestovateľských plánov.

Kontaktuj CCUSA a vyber si jednu z našich skvelých ponúk.
Nie, nepotrebuješ víza na to, aby si sa prihlásil. CCUSA ti pomôže vybaviť víza/pracovné povolenie predtým, ako odcestuješ.
Vyplň svoju prihlášku online, vytlač ju a pošli nám ju s 2 fotografiami pasového formátu a zaplať poplatok za prihlášku. Následne ťa kontaktujeme a dohodneme pohovor.
Vybaviť všetky dokumenty a dohodnúť prácu v tábore je náročné. Vízový proces môže byť mätúci, rovnako zložité je nájsť tábor ochotný zamestnať ľudí z iných krajín a nie je vždy jednoduché určiť, ktoré z táborov budú schopné zabezpečiť podporu a výhody, aby Ti pomohli naplno uspieť v Tvojej jedinečnej šanci prežiť fantastické leto. CCUSA Ti zabezpečí face-to-face pohovor a dohodne Ti vopred umiestnenie v tábore, do ktorého sa najviac hodíš na základe Tvojich zručností a osobnosti a v ktorom zažiješ letné dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudneš! Okrem toho, naša partnerská spoločnosť NYQUEST Ti pomôže so začiatkami v Kanade a poskytne ti podporu a pomoc v núdzi počas tvojho pracovného umiestnenia.
Áno. Samozrejme, že môžeš zástupcovi na pohovore povedať, že chceš pracovať v určitej oblasti. Tak či onak, pamätaj, že sú to práve riaditelia táborov, na ktorých je konečné rozhodnutie a zatiaľ čo ty si myslíš, že tenis je Tvoja silná stránka, tábor si môže myslieť, že Tvoje skúsenosti v umení a remeslách sú pre nich cennejšie a výhodnejšie. Odporúčame uviesť Tvoje priority, ale priprav sa na to, že budeš musieť zapojiť svoju flexibilitu. Práca Ti môže byť ponúknutá na základe akejkoľvek zručnosti v Tvojej prihláške.
Hľadáme ľudí s prirodzenou túžbou pracovať s deťmi, ktorí hovoria plynule po anglicky, sú v dobrej zdravotnej kondícii, majú vodcovské schopnosti a ich vek sa pohybuje od 19 do 30 rokov. Mladí ľudia, ktorí dovŕšili 18 rokov sa môžu zúčastniť programu, no musia vykazovať extrémne dobré výsledky či už v skúsenostiach s deťmi alebo v špecializácii sa na určitú zručnosť.
Môžeš žiadať túto možnosť, no bohužial nevieme zaručiť spoločné umiestnenie v tábore, pretože rozhodnutie je na samotnom riaditeľovi tábora. Čím skôr sa prihlásiš, tým sú šance väčšie.
Ak nebudeš umiestnený do 15. júna, CCUSA Ti vráti všetky poplatky.
Kanadské letá sú obyčajne mierne. Teplota sa môže vyšplhať na 30°C, no v priemere je to okolo 25°C vo väčšine táborov. UPOZORNENIE: Noci bývajú oveľa chladnejšie ako u nás.
Kanadské letá sú obyčajne mierne. Teplota sa môže vyšplhať na 30°C, no v priemere je to okolo 25°C vo väčšine táborov. UPOZORNENIE: Noci bývajú oveľa chladnejšie ako u nás.

UŽ V KANADE

Niektoré tábory vyžadujú špecifickú uniformu pre nich typickú – o podrobnostiach sa dozvieš, až keď budeš umiestnený.
Áno, samozrejme máš nárok na voľný čas. Je dôležité si však uvedomiť, že budeš pracovať tvrdo a zodpovedne. Obyčajne máš garantovaných minimalne 6 celých dní voľna počas 8 týždňového kontraktu a niekoľko hodín voľna každý deň.
Treba mať na pamäti, že aj vedúci (Counselor) aj pomocná pracovná sila (Support staff) sú vzorom pre deti v tábore. Musíš dbať na to, aby si bol vždy upravený. Dlhé vlasy musia byť stiahnuté v cope ak to vyžadujú bezpečnostné predpisy. Šperky môžes nosiť striedmo a make-up by sa nemal používať priamo v tábore. Niektoré tábory Ťa môžu požiadať, aby si si odstránil piercing na tvári alebo hocijaký viditeľný piercing ako napríklad v jazyku. Účastníci by si mali zakryť všetky tetovania počas práce v tábore. Osobná hygiena je dôležitá a voda po holení a parfémy by sa mali používať minimálne.
Kladieme veľký dôraz na to, aby si sa dostal do správneho tábora. Voláme to umiestnenie na mieru. Ak nás kontaktuješ s tým, že sa Ti tábor nepáči a nie si v ňom štastný, podnikneme kroky k zisteniu, čo je vo veci a ako tento problém môžeme vyriešiť. Niekedy je možné premiestniť účastníka do iného tábora. (V takomto prípade si zodpovedný za všetky výdavky týkajúce sa dopravy).