HISTÓRIA CCUSA

VIAC NEŽ 35 ROKOV VYNIKAJÚCEJ PRÁCE A SPOKOJNOSTI

V roku 1985 bola CCUSA iba snom. Dnes sme medzinárodne uznávanou spoločnosťou s viac než 15timi programami, ktorá pôsobí vo viac ako 60tich krajinách. Podarilo sa nám zabezpečiť prácu u sezónnych zamestnávateľov v USA, Kanade, na Novom Zélande, Austrálií, Brazílii a umiestniť v stovkách letných táboroch v USA viac ako 200 000 mladých ľudí z celého sveta.

Nižšie si môžeš prečítať o histórií našej spoločnosti a ponúkaných programoch.

Program Camp Counselors USA bol založený v roku 1985 s cieľom dať mladým ľudom z celého sveta možnosť pracovať v USA a podeliť sa o svoju kultúru a skúsenosti s americkými deťmi počas ich letných prázdnin. Ako sprostredkovateľ personálu pre viac ako tisícku táborov v USA, si program Camp Counselors USA vybudoval dobrú reputáciu kvalitného poskytovateľa služieb nielen pre tábory, ale aj pre samotných účastníkov programu. Program Camp Counselors USA si získal dobrú povesť aj v rámci americkej táborov asociácie ako program zabezpečujúci výhradne kvalifikovaný a schopný personál. Za túto skvelú povesť vďačíme predovšetkým našim bývalým účastníkom a ich pozitívnemu prístupu, pracovnej morálke a schopnostiam.

V roku 1995 bola ponuka rozšírená o program Work Experience USA. Tento program ponúka účastníkom hodnotnú skúsenosť v rôznych typoch prác a odvetví vedúcim k osobnostnému rozvoju. Študenti prichádzajú pracovať do USA počas svojich letných univerzitných prázdnin. Mnoho z našich bývalých účastníkov pracovalo v lyžiarskych strediskách, národných a zábavných parkoch, rekreačných rezortoch, hoteloch, farmách a mnohých ďalších sezónnych zamestnaniach. Ide o najlepší spôsob ako sa osamostatniť, zlepšiť sa v jazyku a spoznať skutočný svet. CCUSA je právom pyšná na kvalitne pripravený medzinárodný personál, ktorý každý rok získava pre amerických zamestnávateľov.

Od roku 1996 bol spustený zaujímavý program Camp Counselors Russia, ktorým CCUSA rozšírila svoje programy mimo USA. V náväznosti na ruskú tradíciu detských táborov, tento program umožňuje vedúcim ale i ruským deťom zdieľať svoju kultúru a tradície v netradičnom prostredí. Vďaka výbornej reputácií CCUSA v poskytovaní personálu pre americké tábory, išlo o pomerne jednoduchú tranzíciu prijímania personálu pre letné tábory v Rusku. Tento výnimočný a zároveň náročný program je rozhodne skutočnou kultúrnou výmenou.

Work Adventures Down Under bol uvedený v roku 1997 a jedná sa o program, ktorý umožňuje ľuďom vo veku 18-30 rokov cestovať a pracovať v Austrálií a na Novom Zélande, prípadne skombinovať obidve krajiny. Program sa snaží pomôcť účastníkom dať informácie a poskytnúť asistenciu tak, aby ich práca a cestovanie v týchto krajinách bolo bezstarostné a plné skvelých zážitkov.

O rok neskôr CCUSA opäť rozšírila svoju programovú ponuku a novinkou sa stal program Practical Training USA. Jedná sa o praktickú stáž na základe J-1 víz, ktorý umožňuje kvalifikovaným jednotlivcom vykonávať odbornú prax v americkej firme pôsobiacej v oblastiach obchod, financie, biznis a manažment. Dĺžka stáže sa môže pohybovať od 12 do 18 mesiacov. Úspešné absolvovanie takejto stáže je hodnotným zatraktívnením každého životopisu.

Tábor Camp California debutoval v roku 2003. Tábor bol založený na popud narastajúcich žiadostí o zriadenie autentického tábora amerického štýlu v Európe. CCUSA tak založila prvý americký tábor mimo územia USA na pobreží Jadranského mora v Chorvátsku. Tábor má kapacitu 160 detí na jeden dvojtýždňový turnus. Personál zaisťuje 50 vedúcich z rôznych kútov sveta, čiže tábor v sebe spája medzinárodný charakter s tradičnými táborovými aktivitami obohatenými o vodné aktivity pri mori. CCUSA pre tento druh táborov zaisťuje personál a rovnako aj prijíma deti do tábora.

V roku 2006 CCUSA predstavila nové programy:

  • Camp Counselors Canada – CCUSA spolupracuje s NYQUEST, pre ktorú získava vedúcich i pomocné pracovné sily v letných táboroch v Kanade.
  • Work and Play Canada – v rámci tohto programu spolupracuje CCUSA so spoločnosťou GO International. CCUSA pomáha zabezpečiť účastníkov na sezónne brigády alebo celoročné programy. Program poskytuje možnosť práce v lyžiarskych strediskách alebo na letných pozíciách. V rámci programu sa dá pracovať v Kanade aj počas celého roka.

V roku 2007 uviedla CCUSA program Volunteer Experience South Africa. V spojení s You2Africa majú Angličania, Američania a Austrálčania možnosť účasti na dobrovoľníckom programe v Južnej Afrike.

V roku 2008 odštartoval program Working Holiday USA, v ktorom si Austrálčania a Novozélanďania môžu  prehĺbiť svoje medzinárodné pracovné skúsenosti až na 12 mesiacov. 

Zatiaľ posledným z programov, platným od roku 2009 je dobrovoľnícky program Volunteer Latin America, Volunteer Asia a najnovšie aj dobrovoľnícky program na Novom Zélande.

Ako môžeš sám vidieť, naša ponuka zahŕňa širokú škálu rôznych programov pre deti i dospelých. Všetci účastníci sa v rámci programom osobnostne rozvíjajú a rastú, pričom získavajú neoceniteľné životné skúsenosti. Spoznávajú rôzne spôsoby života nielen z pohľadu turistu, ale aj ako plnohodnotného člena danej spoločnosti.

Tento rok CCUSA umiestnila alebo ešte umiestni viac ako 35 000 jednotlivcov, práve takých ako si aj ty.

Sme skutočne hrdí na našu prácu a ponúkané programy. Práve vďaka nim sprostredkovávame zábavu, bezpečnosť a skúsenosti. Tešíme sa na stretnutie s Tebou a srdečne Ťa vítame na ceste za „najlepším dobrodružstvom Tvojho života“.

-CCUSA tím